English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧

نظرسنجی

میزان رضایت دانشجویان، اساتید و کارکنان از خدمات آموزشی دانشگاه

بسیار خوب
خوب
متوسط
ضعیف  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی حوزه معاونت آموزشی دانشگاه

دکتر لاریجانی: دانشگاه علوم پزشکی ارومیه دانشگاهی زنده و پویاست

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

نشست روسا و معاونین آموزشی دانشگاههای کلان منطقه دو با حضور دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه هفتم دی ماه سال جاری در مرکز مطالعات و توسعه آموزشی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار گردید. در این نشست کلیه معاونین آموزشی دانشگاهها و دانشکده ها به ارائه گزارش در خصوص عملکرد حوزه معاونت آموزشی پرداختند.

در پایان نشست روسا و معاونین آموزشی دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کلان منطقه آمایشی دو کشور دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت : دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از دانشگاههای خوب کشور در حوزه پزشکی است و دانشگاه بسیار زنده و پویایی است .

وی افزود: این دانشگاه در حوزه های مختلف در زمینه فعالیتهای آموزشی و از لحاظ بستر سازی ارتقای آموزشی فعالیت های خیلی خوبی را آغاز کرده و در طی این مدت توانسته یک مرکز مهارتهای بالینی خیلی خوبی برای حوزه آموزشی آماده نماید ، مرکز آموزش های الکترونیک دانشگاه در حال ساخته شدن است و آماده بهره برداری می باشد.

دکتر لاریجانی در ادامه به بازدید های خود از پروژه های عرصه سلامت پرداخته و گفت : در مورد کلینیک های سرپایی تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه در حقیقت می توان گفت بستری بسیار مناسب برای آموزش های سرپایی است ،آموزش های پزشکی یک نقص عمده اش این است که بیشتر آن در بالین بیماران است در حالی که مردم ما بیشتر مراجعاتشان بصورت سرپایی است و ما باید آن آموزش را به دانش آموختگان و گروه پزشکی ارائه کنیم . کلینک ویژه بسیار خوبی در دانشگاه در حال گسترش هست، اورژانسی که می تواند پتانسیل یک اورژانس آموزشی خیلی خوبی داشته باشد در بیمارستان امام خمینی(ره) در حال ساخته شدن است .

وی افزود: دانشکده داروسازی این دانشگاه قبلاً مشکلاتی را از لحاظ آموزشی داشت ولی خوشبختانه در حال حاضر بعنوان یکی از دانشکده های داروسازی بسیار خوب سامان پیدا کرده که ما امیدواریم با تجهیز بیشتر ، این دانشکده بتدریج رشته های مختلف داروسازی را بتواند توسعه بدهد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: پتانسیل این استان برای گسترش داروهای گیاهی و سنتی هم پتانسیل کمی نیست و می توان در آینده اقدامات زیادی برای آن انجام بشود.

وی اظهار امیدواری کرد که دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه تغییر محل داده بتواند در یک بستر مناسب ساخته شود و گسترش پیدا کند و جا دارد خیرین استان به این کار کمک کنند و یکی از رسالت های دانشگاه ها این است که بسترهای آموزشی شان را متناسب با نیاز زمان گسترش بدهند و ما امیدوار هستیم دانشگاه ارومیه که یکی از دانشگاههای تراز اول و تیپ یک کشور است بتواند در آینده ای جایگاه مناسبی را هم در سطح کشور و هم در سطح منطقه ایفا بکند .

دکتر لاریجانی تصریح کرد: کشور ما باید به طرف اسناد چشم انداز حرکت تندی را انجام بدهد و اگر ما بخواهیم قدرت اول منطقه بشویم جا دارد دانشگاه ها بتوانند لااقل با کشور های همسایه اینجا ارتباط سیستماتیک خیلی زیادی را سامان دهند و ما از طرف وزارت بهداشت اختیارات ویژه ای را به دانشگاههای منطقه داده ایم که بتوانند ارتباط بین المللی شان را گسترش بدهند . پیش بینی ما این است که در 5 سال آینده منطقه 2 کشور که در حقیقت دانشگاه ارومیه، تبریز، اردبیل و دانشکده های اقماری دیگری در این مجموعه هستند بتوانند بیش از 70 درصد نیاز های آموزشی شان را درون خودشان بتوانند تربیت بکنند و رشد بیشتری را نسبت به گذشته داشته باشند .

گفتنی است کلان منطقه آمایشی دو کشور شامل دانشگاههای علوم پزشکی ارومیه، تبریز، اردبیل و دانشکده های علوم پزشکی مراغه، سراب، خوی و خلخال می باشند .

 

 


١٢:٥٥ - 1396/10/09    /    شماره : ١٧٢٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٣خروج